Aktuálně z obce

2. 5. 2024 - Sucholhotecký blešák

1. 5. 2024 - Pálení čarodějnic a stavění májky

Filipojakubská noc je za námi. Oheň dohořel a čarodějnice přiletí zase za rok.Děkujeme všem za účast na této tradiční akci pod obcí, která byla plná krásného programu nejen pro děti. 1. 5.  pokračujeme další již tradiční  akcí a to stavením májky, které začalo od 15 hod. na našem náměstíčku. Děkujeme všem, kdo přiložil ruku k dílu. 
 

26. 4. 2024 - Návštěva Poslanecké sněmovny

V pátek 26. 4. 2024 jsme měli jedinečnou možnost navštívit Poslaneckou sněmovnu a našeho poslance za Pardubický kraj pana Tomáše Dubského. Pan poslanec nám představil fungování sněmovny a jeho náplň práce. Děkujeme za pozvání a velmi příjemnou prohlídku sněmovnou.

30. 3. 2024 - Ukliďme Suchou Lhotu a okolí

Pojďte se s námi opět za pojit do celostátní akce Ukliďme Česko. 

29. 3. 2024 - Jarní tvoření

Velký pátek u nás byl ve znamení jarního tvoření s naším místostarostu a floristou Matějem Doležalem. Účastníci si uvázali krásnou jarní kytici. Děkujeme za krásné odpoledne plné květin a tvoření. 
 

22. 3. 2024 - Konference Dobrá praxe v obcích

Jsme rádi, že jsme mohli být opět součástí Konference Dobrá praxe v obcích v sousedním Královehradeckém kraji. Zástupci naší obce prezentovali cestu ke zlaté stuze a motivovali tak obce z Královehradeckého kraje, aby se přihlásili do soutěže Vesnice roku. Dva dny plné inspirace z různých oblastí a velká inspirace z obce Dubenec a Hořiněves, kam jsme vyrazili na exkurzi. Nechybělo také setkání s obcí Suchý Důl, se kterou máme díky Vesnici roku 2023 krásné přátelství. Děkujeme za pozvání a těšíme se na další konferenci v sousedním kraji. 
 

20. 2. 2024 - Návštěva u prezidenta ČR Petra Pavla

Krásná tečka za Vesnicí roku 2023.  Zlatá třináctka byla pozvána k prezidentovi ČR panu Petru Pavlovi. 
Hlavním tématem byl život na vesnici a prezentace vítězných obcí. Pro všechny účastníky setkání to byla velká událost a jsme rádi za přijetí. Program v Praze byl velice nabitý v odpoledním programu bylo také setkání s europoslankyní Veronikou Vrecionovou, náměstkem MZe Miroslavem Skřivánkem, náměstkem MMR Radimem Sršněm, kde jsme zhodnotili cestu soutěži a předali jsme podněty pro další ročník.Prohlédli jsme si take prostory Poslanecké sněmovny.Večer byl zakončen ve Státní opeře, kde jsme viděli krásné představení Ples v hotelu Savoy.  Všem děkujeme za krásný den plný zážitků. 

 

 

3. 2. 2024 - Hry bez katastru 2024

Sobota 3. 2. byla ve znamení 62. Her bez katastru.Celý den se nesl v zábavném a sportovním duchu. Byla to jedna velká výzva.První místo vybojovalo družstvo z Dolní Dobrouče, druhé místo patřilo Písečné a na třetím místě se umístil tým z Jarošova.Naše Suchá Lhota vybojovala desáté místo.Děkujeme občanům Jarošova a organizátorům za úžasný den. Taková akce je o komunikaci a spojuje lidi napříč generacemi. A to se opět povedlo. Těšíme se na letní HBK do Litomyšle a zimní HBK do Bučiny.
 

3. 1. 2024 - Tříkrálová sbírka 2024

Tři králové i letos v sobotu 6. 1. 2024 .navštívili naší obec.  Děkujeme opět za velkou štědrost našich občanů.
Celkový výtěžek v naší obci je 9 860 Kč. děkujeme koledníkům a občanům a věříme, že i letos peníze pomůžou Oblastní charitě Nové Hrady u Skutče.

6. 1. 2024 - Prosíme o pomoc při pátrání

V nočních hodinách z 5. na 6. 1. 2024 v naší obci bylo vykradeno několik domů a převážně stodol. Odcizeno bylo nářadí a drobné věci. Zkontrolujte si vaše obydlí zda máte vše důkladně zavřeno, aby vám nebylo též něco odcizeno. V případě, že jste si v nočních hodinách všimli podezřelých osob v obci nebo také v okolí naší obce nebo vám bylo též něco odcizeno, tak kontaktujte přímo Policii ČR na lince 158. Policie ČR žádá o součinnost s případem vloupání a krádeže v Suché Lhotě. Pokud máte v okolí kamerový záznam z noci z pátka na sobotu, který by mohl objasnit vzniklou situaci, nechť jej nahlásí přímo na telefonní číslo: 974 578 711.
 
 

Mobilní svoz odpadu pro rok 2024

Vyvěšeno: od 3. 1. 2024 do 3. 10. 2024

20. 12. 2023 - PF 2024

19. 12. 2023 - Vánoční tvoření

Předvánoční tvoření a splnění letošního posledního úkolu z židličkované s naší Marcelkou a její dcerou Káťou. Bylo to moc příjemné a přátelské setkání bez spěchu. A ozdoby na nám budou vyjímat nejen na stromečku, ale i na dárcích pro naše blízké.
 

10. 12. 2023 - 14. Vánoční výstava a trhy - 10. 12. 2023


5. 11. 2023 - Oslava Vesnice roku 2023 v Ostrožské Lhotě

Letošní ročník soutěže Vesnice roku 2023 je ve svém finále. Děkujeme vítězí Ostrožské Lhotě za pozvání na slavnostní předání cen. Naše posádka nepřijela domů s prázdnou. Získali jsem Ocenění komise za aktivní zapojení občanů do života obce. Moc si toho vážíme a děkujeme komisi za ocenění. Děkujeme všem za krásný den v Ostrožské Lhotě, kde pro nás byl připraven krásný program. Odpoledne bylo také ve znamení setkání se zlatou třináctkou a třeba také se zakladatelkou soutěže Dedina roka na Slovensku. Na závěr ještě jednou gratulujeme a děkujeme Ostrožské Lhotě.
 

28. 10. 2023 - Sváteční kachnička, turnaj v pexesu a lampionový průvod

 28. říjen 2023 je za nami...???????? Sobota začala velmi slavnostně a to společným obědem, kde jsme si pochutnali na posvícenské kačence, kterou pro nás připravila naše Monika s Lenkou. Děkujeme za vynikající oběd! Odpoledne pokračovalo již 5. ročníkem mezigeneračního turnaje v pexesu, kde se vítězem stal Erik, který získal prvenství již podruhé. Večer byl zakončen lampionovým průvodem, kde jsme společně hledali poklad skřítka Bubáčka a připomněli jsme si proč slavíme státní svátek u naší kapličky. Tato akce byla pod taktovkou našeho šťastného Martina. Všem účastníkům a pořadatelům děkujeme za krásnou sobotu v naší "zlaté" Suché Lhotě...

8. 10. 2023 - Hudba pomáhá 2023 tentokrát pro Klárku Doležalovou

Hudba pomáhá pomalu a jistě trénuje na letošní koncerty...Letošní ročník bude věnován naší Klárce a jsme velmi rádi, že první zkouška proběhla právě u nás. Jako obec dlouhodobě podporujeme festival a budeme rádi, když přijdete na koncerty této skvělé party a podpoříte tak naší Klárku. Do kalendáře si zapište neděli 10.12. 2023, kdy u nás vystoupí část tělesa a to Parkoviště pro velbloudy na tradiční vánoční výstavě. 
 
Více o projektu na: https://www.hudbapomaha.cz/ 
 
 
 

28. 9. 2023 - FOOD festival v Suché Lhotě

Čtvrtek 28. září byl u nás ve znamení Food festivalu na téma: studená kuchyně.Tuto krásnou akci si v rámci židličkované pro nás připravila naše Káťa se svojí rodinou. Děkujeme za perfektní oganizaci. Dále děkujeme všem, kteří se zapojili a přinesli vzorek do soutěže. Všechny jídla byla vynikající a snědlo se snad úplně všechno... 
 
 

31. 8. 2023 - Rekonstrukce dětského brouzdaliště Suchá Lhota

Projekt "Rekonstrukce dětského brouzdaliště Suchá Lhota" byl realizován s podporou MAS Litomyšlsko o.p.s.

Projekt je také spolufinancován Evropskou unií. Hlavním cílem projektu bylo vytvořit pro děti brouzdaliště v obci Suchá Lhota.

Podpora projektů konečných žadatelů naplňující cíle SCLLD MAS Litomyšlsko. 

 

16. 9. 2023 - Vyhlášení Vesnice roku 2023 na Jarmarku venkova v Luhačovicích

Neskutečná atmosféra a krásný slunečný den v Luhačovicích. Děkujeme všem za podporu, která je obrovská.
Na bednu to nestačilo, ale to nám nevadí! Vítězove jsou všechny obce, které se letos zapojili do soutěže Vesnice roku 2023. Gratulujeme Ostrožské Lhotě k titulu Vesnice roku 2023. Dále moc děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali v Ceně veřejnosti, kde naše obec získala 9. místo s 2384 hlasy. Děkujeme! 

30. 8. 2023 - Návštěva celostátní hodnotící komise v soutěži Vesnice roku 2023

Celostátní hodnocení v soutěži Vesnice roku je za námi! Děkujeme celostátní komisi a hlavně našim občanům za čtyři krásné hodiny. Je to za námi a bylo to neskutečné i přes nepřízeň počasí. Děkujeme všem za podporu a držte nám palce. Vyhlášení proběhne 16. 9. 2023 v Luhačovicích, kam naše obec pojede v hojném počtu. 
 

27. 8. 2023 - Cyklozávod a rozloučení s prázdninami

Již v neděli 27. 8. 2023 se můžeme těšit na další splněný úkol z naší židličkované! Simča s Ivčou budou pořádat Cyklozávod a rozloučení s prázdninami. Tak se přijďte pobavit :) 

13. 8. 2023 - Pracuje se i o prázdninách

Prázdniny jsou sice v plném proudu, ale u nás prázdninový režim nehrozí. Hned po velkých oslavách se zase začalo pořádně pracovat... Děkujeme všem občanům, co přiložili ruku k dílu!
A co se všechno tento týden povedlo?
✅️ Usazení nového brouzdaliště. 
✅️ Dokončení dlažby u požární zbrojnice. 
✅️ Uprava terénu pro nové herní prvky na dětském hřišti
 
 

5. 8. 2023 - Suchá Lhota - Vesnice Pardubického kraje roku 2023

A je to naše! Dne 5. 8. 2023 za účasti významných hostů naše obec získala titul: Vesnice Pardunického kraje roku 2023. Všem moc děkujeme za vytvoření neskutečné atmosféry a jsme velmi rádi, že se oslava vydařila. Dále velké dík paří naším občanům za přípravu této velké akce! Nyní nás čeká návštěva celostátní komise a usilování o  titul Vesnice roku 2023.

Napsali o nás: 

https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/121700/na-velikosti-nezalezi-sucha-lhota-se-stala-vesnici-roku-pardubickeho-kraje?pg=1

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/suchou-lhotu-zdobi-zlata-stuha-nejmensi-vesnice-ziska-dva-miliony-20230806.html 

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/nemame-obchod-a-komu-to-vadi-zije-se-tu-krasne-rikaji-lide-v-suche-lhote-2023080.html

https://pardubice.rozhlas.cz/vesnici-roku-pardubickeho-kraje-se-stala-sucha-lhota-na-litomyslsku-9048002

https://novinykraje.cz/pardubicky/2023/08/07/na-litomyslsku-se-konalo-predavani-titulu-v-soutezi-vesnice-roku-zvitezila-nejmensi-obec/

12. 7. 2023 - Cyklovýlet - SDH Suchá Lhota

Cyklovýlet, který pořádalo SDH Suchá Lhota, byla velká výzva. Cesta přes Strakov, Křenov, Svojanov, Poličku a Lubnou zpátky do Suché Lhoty.  Opět se sešla bezva parta, která najela přes 130 km v kopcovitém terénu a za neskutečného vedra. Někteří sedli na kolo poprvé v tomto roce a zvládli to! Děkujeme SDH za uspořádání další skvělé akce... 
 

10. 7. 2023 - 41. Sraz Lhot a Lehot v Nové Lhotě

41. Sraz Lhot a Lehoty v Nové Lhotě u Hodonína je za námi. Děkujeme pořadatelům za uspořádání dalšího nezapomenutelného srazu, který byl plný bohatého programu, ale hlavně krásných setkání s Lhoťaky a Lehoťaky ...???????????????????? Naší vesničku letos reprezentovala 32 zástupců což je opět důkaz toho, že máme Suchou Lhotu a Sraz Lhot a Lehot ve svém srdci.. Už teď se těšíme na příští sraz.
 

13. 6. 2023 - Krajské shromáždění Sdružení místních samospráv ČR v naší obci

Naše obec hostila Krajské shromáždění Sdružení místních samospráv, kdy akci podpořilo svojí účastí nejen 54 zástupců obcí, ale i zástupci Pardubického kraje: hejtman Martin Netolický, radní Miroslav Krčil a také radní Ladislav Valtr. Mezi hlavní témata patřila komunitní energetika (Michal Svoboda za projekt OBEC 2030), aktuální činnost SMS (místopředseda Oldřich Vávra a ředitelka Jana Přecechtělová za vedení SMS), legislativní novinky představil Dominik Hrubý. Děkujeme všem za krásnou atmosféru a za milé setkání v naší obci. 
 
 

13. 6. 2023 - V Suché Lhotě se dobře žije. Obyvatelé Vesnice roku 2023 jsou jedna velká rodina

Krásné povídání na vlnách Českého rozhlasu Pardubice o vítězství naší obce Vesnice Pardubického kraje roku 2023. 

Do 27. ročníku soutěže Vesnice roku 2023 se v Pardubickém kraji přihlásilo celkem 13 obcí. Vítězem se stala a Zlatou stuhu získala Suchá Lhota. Komise soutěže v obci ležící nedaleko Litomyšle ocenila, že i přes malý počet obyvatel dokáže svou houževnatostí, nadšením a kulturní aktivitou zaujmout i nestranného pozorovatele.

„Říkáme pořád, že jsme jedna velká rodina. Máme skvělé občany, kteří nás podporují,“ říká starostka Lenka Drahošová. „Když někomu něco doma chybí, tak si zajdeme k sousedům. A o tom ta vesnice je. I ta soutěž je o lidech,“ dodává místostarosta Matěj Doležal.

https://pardubice.rozhlas.cz/v-suche-lhote-se-dobre-zije-obyvatele-vesnice-roku-2023-jsou-jedna-velka-rodina-9014037

30. 5. 2023 - Suchá Lhota vítěz soutěže Vesnice Pardubického kraje roku 2023

Naše obec se stala Vesnicí Pardubického kraje roku 2023... Ze srdce všem děkujeme za neustálou podporu a jsme hrdí, že tento titul letos patří naší malé, ale krásné vesničce! :) 

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/v-suche-lhote-teklo-sampano-proudem-podivejte-se-jak-oslavili-vesnici-roku-20230.html 

https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/120929/krajskou-vesnici-roku-se-stala-sucha-lhota

7. 6. 2023 - SDH Suchá Lhota Vás srdečně zve na taneční zábavu

3. 6. 2023 - Lhotecký blešák 3. 6. 2023

Srdečně Vás zveme na další ročník našeho tradičního blěšaku... 

 

13. 5. 2023 - Májová zábava

Sobotní Májová zábava aneb májová veselice je za námi! Skupina Song opět roztančila a rozezpívala celý sál... Děkujeme všem za účast a největší dík, ale patří naší Janče, která tuto skvělou akci připravila a zorganizovala..

 

1. 5. 2023 - První máj v Suché Lhotě

Již tradiční stavení máje proběhlo v pondělí 1. 5. 2023 na našem sucholhoteckém náměstíčku, kde jsme spoelčně postavili naší májku. 

29. 4. 2023 - Úprava okolí požární nádrže

Díky aktivitě našich dobrovolných hasičů se o prodlouženém víkendu 29.4. - 1. 5. 2023 podařilo rozvést kabely elektrického vedení k  brouzdališti a veřejnému osvětlení. Děkujeme všem občanům, že pomohli s touto úpravou a ve svém volném čase. 

30. 4. 2023 - Pálení čarodějnic

V Suché Lhotě to žilo v neděli 30. 4., kdy jsme se sešli na tradičním pálení čarodějnic..Tato akce byla tentokrát pod taktovkou našeho Martina, který si připravil krásný program pro naše děti, ale i pro dospělé na našem dětském hřišti. Následoval přesun pod obec, kde jsme společně zapálili oheň a opekli jsme si špekáčky. Děkujeme za připravu této tradiční akce a za hojnou účast.
 

25. 4. 2023 - Divadelní soubor v akci

Děkujema za reprezantaci obci našemu divadelnímu souboru, který odehrál již 19. reprízu hry Tvrdé české palice. Soubor tak zakončil zimní a lehce jarní sezonu předstaevní. Ochotnici si během sezony zahráli téměř po celém kraji (Bučina, Hrušová, Zderaz, Skořenice, Študlov, Biskupice, Příluka). Děkujeme všem obcím za pozvání a divákům za pokaždé krásnou atmosféru. 

8. 4. 2023 - Jarní tvoření v obci

Jarní tvoření s Petrem Bělohlávkem a splnění silvestrovské židličkované splněno.Je vidět, že v každém se skrývá něco neobjeveného. Všichni si vyrobili krásnou dekoraci.

Také 7. dubna jsme se sešli při sklence vína s floristou Matějem Doležalem. Koukat pod ruce našeho Matěje pro nás bylo inspirací a již víme jak na to ....Také jsme si poslechli krásné básničky našich nejmenších.
Krásnou kompozici máme v naši kapličce. 
 
 

1. 4. 2023 - Jarní úklid obce

 

Jarní úklid a akce Ukliďme Česko klaplo i přes nepříznivé předpovědi počasí... trochu si s námi hrálo, ale my jsme se nedali a po dešti jsme naložili lavičky a houpačky pro naše děti. Odpoledne jsme se již potřetí zapojili do akce Ukliďme Česko. Bylo nádherně, sluníčko svítilo a my jsme uklidili 8 km příkopu. Děkujeme občanům a občánkům za pomoc a moc fajn den.
 

31. 3. 2023 - Konference Dobrá praxe v obcích

O tom, že to u nás žije, vědí už i v Královéhradecký kraj! Děkujeme za pozvání od Královéhradeckého kraje na Konferenci Dobrá praxe v obcích v Náchodě, kde jsme mohli představit náší obec a její komunitní a spolkový život. Byla to pro nás premiéra a věříme, že se náš příspěvek líbil a třeba inspirujeme starostky a starosty ze sousedního kraje jak na kulturu v obci.  Z Královéhradeckého jsme si též dovezli spoustu nápadů, inspirace a také spoustu užitečných rad. Děkujeme, že jsme mohli být součástí konference.
 

11. 2. 2023 - Hry bez katastru 11. 2. 2023

Sobota 11. 2. byla v naší obci ve znamení 60. Her bez katastru. Jsme rádi, že jsme převzali pořadatelskou štafetu a mohli jsme hostit celkem 16 týmu z obcí a měst našeho kraje, ale také k nám zavítalo i družstvo z Prahy. Celý den se nesl v zábavném a sportovním duchu. První místo vybojovalo družstvo z Jarošova, druhé místo patřilo Mandlu a na třetím místě se umístil tým z Dolní Dobrouče. Naše družstvo vybojovalo dvanácté místo. Během celého dne se o spokojenost soutěžících staral organizační tým. Na přípravách a celkové organizaci se podílelo přes 30 občanů a přátel naší obce. Všem moc děkujeme za jejich čas a ochotu. Dále děkujeme partnerům akce a to Pardubický kraj, Sdružení místních samospráv České republiky a MAS Litomyšlsko ops, kteří nám věnovali drobné ceny pro soutěžící. Na závěr děkujeme všem za účast a návštěvu v naší malé obci a budeme se opět těšit na další setkání.
 
 
0

20. 12. 2022 - PF 2023

 

29. 10. 2022 - Oslava celostátního prvenství Ceny naděje pro živý venkov 2022 v soutěži Vesnice roku 2022

????Oslava celostátního prvenství Ceny naděje pro živý venkov 2022 v soutěži Vesnice roku ..❤️
????Sobota se v naší obci nesla ve slavnostním duchu. Naše zastupitelstvo si připravilo pro občany a naše podporovatele malou oslavu, kde byly představeny plány do dalších let. ???? ????Dále bylo poděkováno našim 12 měsíčkům, kteří v letošním roce připravili nové akce v našem kulturním kalendáři. ????
???? Na konci úvodu nám byl také slavnostně předán šek na 100 000 Kč, který nám předala krajská manažerka Kristýna Vodrážková ze Sdružení místních samospráv České republiky.  ????
???? Po oficiální části následoval již 4.ročník turnaje v pexesu, kde se utkalo celkem 50 účastníků všech generací. ????
???? Pro všechny účastníky bylo připraveno dobré jídlo od našich zastupitelů... ???????? Zábava pokračovala při dobré muzice a na závěr bylo i menší překvapení... ✨️
???? Všem děkujeme za nezapomenutelný den...❤️????
 

12. 10. 2022 - Celorepublikové prvenství Ceny naděje pro živý venkov 2022

Cena naděje pro živý venkov je naše! V sobotu 1.10. proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Vesnice roku 2022 v Kostelní Lhotě, která získala republikové prvenství. ????
Jsme rádi, že i naše vesnička má celorepublikové prvenství Ceny naděje pro živý venkov, kterou uděluje Sdružení místních samospráv. Poprvé v historii této ceny putuje zlato k nám do Pardubického krara...????
Cenu převzali zástupci naší obce z rukou 1.místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Věry Kovářové..
Děkujeme za pozvání do Kostelní Lhoty a již teď se těšíme na společnou oslavu s našimi občany..????????

6. 8. 2022 - Úspěch v soutěži Vesnice roku 2022

Zastupci naší obce se zúčastnili  6. srpna slavnostního vyhlášení Vesnice roku 2022 v Pardubickém kraji v Biskupicích. Biskupice se tak se stávají Vesnicí Pardubického kraje roku 2022 a postupují do celostatního kola. A jak dopadla naše vesnička?   
 
???? Naše obec získala Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost v obci...????
???? Dále Zlatá cihla v Programu obnovy venkova za obnovu vodní nádrže...????
???? A také Diplom za písemné záznamy o historii a současnosti občanů obce..????
 
Je to neskutečné. Moc děkujeme všem občanům a kamarádům za veškere aktivity, které děláte pro naší vesničku ze srdce a hlavně s radostí. Bez Vás by to prostě nešlo! Děkujeme a již teď se těšíme na další ročník soutěže. 
 

7. 7. 2021 - Sraz Lhot a Lehot - tentokrát v Suché Lhotě

Naše obec o víkendu 2. - 4. 7. 2021 pořádala neoficiální Sraz Lhot a Lehot. Návštěvníci se mohli těšit na retro diskotéku, sprotovní dopoledne, ochutnávku regionálních piv a na tradiční program Lhota baví Lhotu. Do Suché Lhoty přijelo neuvěřitelných 26 Lhot z České republiky a 4 Lehoty ze Slovenska. Děkejeme za návštěvu! 

Více o srazu se dočtete na stránkách: 

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/nejlepsi-lhota-je-ta-nase-shoduji-se-ucastnici-srazu-lhot-a-lehot-20210705.html